Peter Chalupianský

Cena pro mladé srdcaře

Už několik let vymýšlí a realizuje netradiční projekty, které pomáhají lidem s handicapem

V roce 2014 poprvé spojil pořádání vánočního florbalového turnaje s pomocí handicapovaným. Z turnaje se stala každoroční tradice, díky níž se dosud podařilo vybrat téměř 250 000 Kč na pořízení florbalových vozíků pro Sportovní klub vozíčkářů Praha.

Když v roce 2016 odjel na semestr do Jižní Koreje, napadlo ho spojit i svůj studijní pobyt s dobročinností. Pod záštitou Konta Bariéry rozjel projekt „Kde je Peťa?“ a začal z Koreje prodávat a posílat do České republiky ručně psané pohlednice. Tímto způsobem získal pro Konto Bariéry téměř 190 000 Kč. Po návratu domů navíc uspořádal 52 promítání o svých cestách a dobrovolné vstupné opět věnoval na dobrou věc. Získal přes 120 000 Kč pokrývající roční náklady na speciální rehabilitace pro malého Zdendu.

Tím ale Peter neskončil. Rozhodl se rozšířit svůj projekt za hranice České republiky a začal posílat pohlednice do celého světa. Vznikl projekt Czech Buddy, jehož cílem je opět sehnat finanční prostředky pro konkrétní lidi s handicapem, především děti. Jeho prostřednictvím bylo vybráno již 200 000 Kč. Dosud v rámci jeho projektů odeslal více než 1 000 ručně psaných pohlednic.

V současné době Peter zakládá Klub SRDCAŘŮ – komunitu lidí, kteří chtějí dělat dobré skutky. Jeho nadšení a projekty již přinesly více než 750 000 Kč.

Nominovali: Eva Horucková, ČSOB; Bohuslav Hůlka, Sportovní klub vozíčkářů Praha; Božena Jirků, Konto Bariéry