Tchibo a filantropie

V čem vidíte největší sílu a smysl spojení obchodních společností s neziskovým sektorem?
Spojení komerčních firem s neziskovým sektorem je pro obě strany inspirující a obohacující. Sama jsem to například pocítila při dobrovolnických akcích – neziskové organizaci zaměstnanci firmy pomohou s tím, co je aktuálně potřeba a dobrovolník pozná jiné prostředí a odchází s dobrým pocitem, že pomohl dobré věci.

Jakým tématům se Tchibo v rámci korporátní filantropie věnuje?
Podporujeme projekty, které dodržují princip „pomáhat ostatním, aby si dokázali pomoci sami“, a to zejména v zemích, ze kterých pochází káva a bavlna, důležité suroviny pro naše výrobky. Jedním z příkladů je třeba podpora vzdělávání dětí ve dvaceti školách v guatemalském regionu Jacaltenango. Do aktivit, jako jsou výuka čtení nebo podpora dětských skupinových aktivit, bylo jen v loňském roce zapojeno přes 850 dětí.

Na lokální úrovni se věnujeme například firemnímu – manuálnímu i expertnímu – dobrovolnictví, které průběžně rozvíjíme.

Která z dobročinných aktivit vaší společnosti vám dělá největší radost?
Na lokální úrovni mám opravdovou radost ze stále se rozšiřující základny firemních dobrovolníků. Našim zaměstnancům umožňujeme dva plně hrazené dny v roce dobrovolničit v jimi vybrané neziskové organizaci. Mimo to mě také těší aktivní zapojení kolegů do charitativních sbírek oblečení.

Který z letošních nominovaných příběhů se vám vryl do paměti?
Bojovníci z Avalone – stateční chlapci, kteří, i přes svůj velmi traumatický zážitek a doživotní následky, sebrali odvahu a sílu vyjít se svým příběhem na veřejnost a pomáhat ostatním.

Co byste vzkázala finalistům Ceny Via Bona?
Ráda bych vzkázala finalistům i všem ostatním, kteří se do Ceny Via Bona přihlásili, že je upřímně obdivuji a děkuji jim, že pomáhají a inspirují ostatní.

Jana Krmenčíková | CSR Specialist Tchibo

Jana Krmenčíková
Lenka Mašková